פשיטת רגל

הליך פשיטת רגל נוסד להשגת התכליות הבאות: 

כינוס נכסי החייב (ריכוז שלהם) בדרך השוויונית והיעילה ביותר על מנת שהנושים יקבלו חלק יחסי גבוה ככל אפשר, מהחוב שלהם מהחייב.

לאפשר לחייב שנקלע לקשיים כלכליים ואינו מסוגל לפרוע את חובותיו לפתוח "דף חדש" בחיו הכלכליים, על ידי קבלת הפטר מן החובות ושקט נפשי בכל שלבי ניהול ההליך (על מנת שלא יוטרד עוד על ידי הליכי הוצל"פ וגביה שיבצעו נגדו הנושים).
התכלית הראשונה – עוסקת באינטרס הנושים.
התכלית השנייה – עוסקת בענייני החייבים.
על מנת להשיג את המטרות הנ"ל דיני פשיטת רגל יצרו מנגנון מאוזן לאכיפה קולקטיבית של זכויות נגד רכושם של חייבים, ביחד האפשר להביא לשמיטת חובות החייב על ידי צו הפטר. באחרונה מאפשרים בתי המשפט לחייב, שעיקר חובו הוא חוב מזונות, להיכנס להליך פשיטת רגל, המאפשר לו לשלם את החוב בהתאם ליכולתו הכלכלית. במסגרת הליכי פשיטת רגל משימת הסדרת חובות החייב נמסרת לבית המשפט אשר מבצע בדיקה מעמיקה בדבר מצבו של החייב לרבות נכסיו והתחייבויותיו וכן בהכנסותיו השוטפות של החייב אל מול הוצאותיו לאחר מכן מבצע הסדרה כוללת של חובות החייב, בהתחשב במצבו הכלכלי וסוציו – אקונומי, על ידי קביעת צו חיוב בתשלומים חודשיים ועל ידי מימוש נכסיו של החייב וזכויותיו לטובת נושיו. ניהול הליכי פשיטת רגל מאפשר לחייב שהסתבך בחובות למחוק חלק מסוים, לעיתים חלק ניכר מחובותיו ולקבל פטור משפטי וחוקי מלא מתשלומם של אותם חובות ולמעשה הליכי פשיטת הרגל מאפשרים לו לפתוח דף חדש, ללא התחייבויות כספיות וללא חובות מעיקים עליו, וללא נושים הרודפים אותו.

לקבלת מידע נוסף ויעוץ משפטי בנושא ניתן לפנות למשרד עו”ד אורלי ספיר סחייק בטלפון : 04-8528528 או להשאיר פרטים ואנו נחזור אליכם

Open chat
היי, זאת אורלי, כיצד אוכל לעזור?
דילוג לתוכן