סימני מסחר

פתחתם עסק או חברה חדשים?
כדאי להזדרז לרשום סימן מסחר… 


סימן מסחר משמש המון חברות וגופים, והוא למעשה אחת הנקודות בהם כדאי להתחיל כאשר חושבים על עסק \ חברה חדשים.

זהו סימן, לוגו או סמל שמיועד למתן יחוד למוצר או שירות של חברה או גוף נותן שירות ובכך מסייע לקהל הלקוחות להבדיל את המוצר או השירות מחברות וגופים אחרים. על מנת להינות מהגנה על סימן מסחר חייבים לרשום את הסימן אצל רשם סימני המסחר הישראלי (כמו כן גם בכל מדינה אחרת בה אתם מתכוונים לפעול בצורה עסקית).

רישומו של סימן מסחר מעניק לעסקים ולחברות הגנה משפטית על ההשקעה שהושקעה בשיווק ובניית המוניטין של החברה . יש לסימן מסחר חלק בלתי מבוטל בבנייתו של כל עסק, החל בחברות דוגמת פורד וכלה בעסקים קטנים דוגמת בעלי מלאכה קטנים וכדומה.

ניתן לרשום על לוגו מעוצב מילה או כמה מילים, מספרים וכדומה. גם שילוב צבעים על דמות ניתן יהיה לעצב כסמל מסחרי. סימן המסחר, יוגש לרישום בהתייחס לסוג השירות, המוצרים המסוימים ועוד. קיימים 45 סיווגים שונים לרישום סימנים מסחריים בישראל כגון: 34 סיווגי סחורות כמו מוצרי נייר, הלבשה, משקאות וכדומה, שירותי חינוך ובידור, שירותי פרסום ומסחר, שירותים רפואיים ולכן, חשוב לסווג את הבקשה לרישום הסימן המסחרי בהתאם לעסק. עורך דין סימני מסחר, יוכל לסייע לכם כך שהרישום יהיה חוקי .

הפרת סימן מסחר דורשת ייצוג משפטי ע"י עורך דין סימני מסחר

הפרת סימן מסחרי על פי סעיף 1 לפקודת סימני מסחר חייבת בהוכחה. תנאי נוסף להוכחה הוא השימוש הזהה והדמיון שנעשה לענייני טובין, אשר הטובין הוא מאותו הסוג. לרישום סימני המסחר וכן, לפוסקים מטעמו ישנה סמכות לנהל מגוון רב של הליכים משפטיים לגבי הבקשות לרישום ימני מסחר. ההליכים העיקריים בנושא זה, נוגעים לריב בין בקשות מתחרות והליכי ההתנגדות שנוגעים לבקשות ספציפיות. החלטת הרשם, נתונה לזכות ערעור בפני ביהמ"ש המחוזי. במקרים אלה, יש להיעזר עם עורך דין סימני מסחר הבקיא בתחום מזה שנים כמו עו"ד אורלי ספיר סחייק.

סימן מסחר – אותיות, ספרות או סמל (לוגו) או  צירופם, שבעל הסימן מייחד לצורך זיהוי המוצר או השירות שלו.

אורך תקופת ההגנה – 10 שנים אך ניתנת  להארכה כל פעם ל- 10 שנים נוספות.

סימן המסחר עובר בירושה.

מאפייני הסימן:

על הסימן להיות בעל “אופי מבחין”.

רישום הסימן מוגבל לסיווג מסוים, פקודת סימני המסחר כוללת רישום של סיווגים של טובין ושירותים בהתאם לסיווג הבינלאומי של סימני המסחר.

תקופת ההגנה: בישראל וברוב מדינות העולם הרישום תקף ל- 10 שנים וניתן לחידוש מעת לעת לתקופות נוספות של עשר שנים בכל פעם.

אין הגבלה על מספר החידושים דהיינו: ניתן להחזיק בסימן מסחר לנצח בתנאי שמאריכים את הרישום במועד.

לקבלת מידע נוסף ויעוץ משפטי בנושא סימני מסחר ניתן לפנות למשרד
עו”ד אורלי ספיר סחייק בטלפון : 04-8528528   או להשאיר פרטים ואנו נחזור אליכם

Open chat
היי, זאת אורלי, כיצד אוכל לעזור?
דילוג לתוכן