נתבעת בגין הפרת זכויות יוצרים? פנה בהקדם אל עו"ד זכויות יוצרים

אחד מהתחומים המורכבים ביותר בעידן המודרני, דן בשדה ההפכפך של זכויות יוצרים. תחום זה רק הופך להיות מסועף יותר ככל שרשת האינטרנט מתפתחת יותר עם השנים. הדינים בישראל בנושא זה, רק מתחדשים והציבור הרחב אינו מודע לכולם.. זכויות יוצרים הינן בין הזכויות החשובות ביותר בנושא של הקניין הרוחני. קיים מערך זכויות שהמחוקק מצא לנכון לעגן במסגרת חוק היוצרים התשס"ח 2007. אם יש לכם שאלה או שאתם מעוניינים בייעוץ בנושא, או שלקחו מכם זכויות והשתמשו בהן לרעתכם, פנו אל עו"ד זכויות יוצרים, אשר יבהיר לכם את מעמדכם, את הסיכויים שלכם לזכייה במשפט ועוד.

סעיפי החוק בנושא של זכויות יוצרים, קובע הסדרים ותרופות. סעיפי החוק עוסקים בשאלה "מהי יצירה?" "מהן זכויות היוצר על יצירה זו?" "מהו שימוש ביצירה והאם נעשה בו שימוש הוגן?" ועוד כהנה וכהנה. השאלה הנשאלת היא למעשה, מהי הפרת זכויות היוצרים? ומה הסעדים שזכאי להם היוצר במידה וזכויותיו הופרו? רק עורך דין זכויות יוצרים יוכל לענות לכם על שאלות אלה, לכוון ולייצג אתכם במשפט במידה ויש מי שהפר את זכויותיכם.

הפרתם זכויות יוצרים בתום לב?- התייעצו עם עו"ד זכויות יוצרים

ישנם מקרים בבתי משפט שבהם נתבעים על הפרת זכויות היוצרים, טוענים כי ההפרה בוצעה בתום לב. למשל, משה העתיק ללא אישורו של אסף יצירה שהייתה מוגנת בזכויות היוצרים לאתר שלו. במשך הזמן, אסף גילה את ההעתקה של יצירתו ושלח מכתה התראה באמצעות עורך שינו שהוא עורך דין לדיני אינטרנט המומחה בתחום זכויות היוצרים. סעיף 58 לחוק זכויות היוצרים התשס"ח 2007, שכותרתו "מפר תמים" קובע, כי אם הופרה זכות יוצרים או זכות מוסרית והמפר לא ידע כי קיימת זכות יוצרים ביצירה זו, לא יחויב בתשלום פיצויים בגין הפרה זו.

ביהמ"ש במקרה זה, יקבע צו מניעה או צו איסור לגבי ההפרה אם הנתבע הוכיח, כי לא ידע כי אכן קיימת זכות יוצרים ביצירה שבה הוא השתמש. יש לציין, כי עצם מתן קרדיט ליוצר בהעתקת יצירה המוגנת בזכויות היוצרים, אינה מהווה הגנה או אישור ללא רשותו של היוצר.למען האמת, כל פעולה שתבצעו ביצירה שלא אתם יצרתם ללא אישור היוצר עשויה למעשה להוות עילה להגשת תביעה בגין הפרת זכויות יוצרים ואת זאת יאמר לכם כל עו"ד זכויות יוצרים, כאשר טיפל בהמון מקרים על רקע זה.

למי לפנות בגין הפרת זכויות יוצרים לקבלת הגנה משפטית?

עליכם לדעת, כי בתחום הקניין הרוחני, כל מקרה הוא לגופו. למשל אם אדם השתמש בסמל מסחרי של חברה מתחרה והוכח כי אכן הוא הפר את זכויות היוצרים, כאשר עשה שימוש בסמל למטרת רווחיו, בעל החברה, להלן התובע, יפנה אל עורך דין סימני מסחר על מנת שייצג אותו בתביעה. זהו עוד נושא הקשור לדיני הקניין הרוחני שנפרשים על הרבה תחומים הקשורים למסחר.

במקרים רבים, עורכי הדין של שני הצדדים, יעדיפו לסיים את המחלוקת של מרשיהם ע"י הליך גישור. לרוב עורך דין קניין רוחני, ימליץ על הליך הגישור, כך שהצדדים יגיעו להסכם ביניהם ויפתרו את הסכסוך או המחלוקת מחוץ לביהמ"ש. הליך זה חוסך הרבה בירוקרטיה ועשוי להגיע לתוצאות טובות יותר מאשר בבית המשפט שממהר לסלק תיקים מבלי לשרת את האינטרסים של הצדדים. ההמלצה היא לערב עורך דין לגישור שמתמחה בתחום המחלוקת,  בפלטפורמה המדוברת, אם דני אינטרנט, סימנים מסחריים או זכויות יוצרים.

מחלוקות רבות נפתרות באמצעות גישור במשפט מסחרי

עורכי דין רבים בעלי ניסיון במשפט המסחרי, מעדיפים להגיע לידי גישור במשפט מסחרי. אחת מהם הינה  עורכת דין אורלי ספיר סחייק, אשר עוסקת בתחום זה מזה שני עשורים. עוה"ד סחייק, מסייעת ללקוחותיה בתחומי  הקניין הרוחני הכולל: זכויות היוצרים , רישום פטנטים, דיני אינטרנט, סימני מסחר, הוצאת דיבה, נדל"ן ודיני עבודה. עוה"ד אורלי ספיר מכירה היטב את התחומים כאשר היא בעלת אוריינטציה חזקה בתחומים המוזכרים, תוך ירידה לדקויות. כמו כן, מסייעת אורלי במעבר מרעיון למיזם עסקי ומימושו בפועל והיא אף יועצת מובילה ומוכרת בתחומה במט"י{מרכז לטיפוח יזמות} ובלשכת המסחר והתעשייה.

במהלך שנות עבודתה הרבות, ייצגה אורלי תיקים רבים ואף גישרה במחלוקות בין חברות גדולות וידועות לשביעות רצון הצדדים תוך פתרונות יצירתיים והכוונה נכונה. עוה"ד סחייק, הינה בין השאר נוטריונית ומגשרת הנחשבת למומחית בתחומה.

Open chat
היי, זאת אורלי, כיצד אוכל לעזור?
דילוג לתוכן