עו"ד סימני מסחר מכיר את החוקים לגבי בחירת הסימן המסחרי

סימן מסחר נחוץ לכל עסק או חברה. הואט יכול להיות צירוף של אותיות, מילים, ספרות , דמויות ואפילו צלילים. דיני סימני המסחר, הינם דינים אשר נועדו לאפשר לבעלי העסקים או החברות, למנוע ממתחרים לעשות שימוש במיתוג השייך להם או אפילו בסימני מסחר שהם דומים. בדרך זו, סימני מסחר מאפשרים לצרכן אף לזהות את המוצר, השירות או החברה ולקבל מידע עדכני על המוצר או השירות בזמן קצר. רישומו של הסימן המסחרי, מגן על המוניטין והשם של בעל החברה או העסק ומי שאחראי לרישומו ובחירתו הנכונה, הינו עו"ד סימני מסחר. יש לציין כי סימן מסחר,נרשם לתקופה של 10 שנים והוא ניתן לחידוש לתקופות נוספות וללא הגבלת זמן.

לפני כל רישום או בחירה של הסימן המסחרי, מומלץ להתייעץ עם עו"ד סימני מסחר, כאשר תהיו בטוחים, כי הסימן המסחרי נבחר על פי החוקים המקובלים בחוק, רישומו נעשה כראוי והסימן ירתיע מתחרים מלהעתיק אותו או לעשות בו שימוש למטרות רווח.

עו"ד סימני מסחר מעניק לבעל העסק או החברה הגנה קניינית

יש לדעת, כי סימני מסחר, מגנים כל שמו הטוב והמוניטין של בעל העסק או החברה. רישומו של הסימן המסחרי, מרתיע למעשה מפני מפרים פוטנציאליים וכן, מאפשר לנהל הליכים משפטיים לאכיפת זכויות הקניין הרוחני של בעל הסימן המסחרי. יש לדעת כי ההגנה הקניינית הרישום הסימן המסחרי בישראל, תקפה בגבולות מדינת ישראל בלבד. סימן מסחרי תקף גם לאתרים של בעלי חברות , כדאי להתייעץ בנוסף גם עם עורך דין לדיני אינטרנט, אשר ינחה אתכם או יגן עליכם בתביעה או במידה ואתם סבורים כי ישנו מתחרה אשר העתיק את הסימן המסחרי שלכם באתר.

במידה ובעל הסימן הוא מחו"ל, אבל המפיץ הבלעדי הוא בארץ, הסימן הישראלי יהיה בבעלותה של החברה מחו"ל אבל המפיץ הבלעדי, הוא זה שיירשם כבעל הרשות. יש לבחור עורך דין סימני מסחר אשר הוא בעל שם ומוניטין ועוסק שנים בתחום, היות ותחום זה הינו מורכב ויש לדקדק בבחירה נכונה, רישום וכן ייצוג או גישור, במידה וישנה מחלוקת או חשד, כי מתחרה השתמש בסמל המסחרי שלכם.

מי עוד מתמחה בדיני הסימן המסחרי ומתי כדאי לפנות אליו?

לרוב, כל עורך דין קניין רוחני עשוי להיות בקיא, גם בדיני הסימן המסחרי, היות ומדובר על נכסים ווירטואליים. על פי פקודת סימני המסחר, ישנם סימנים מסחריים שאינם מקובלים בחוק כמו:

  • סימנים שיש בהם להטעות את הציבור
  • סימנים המעודדים תחרות בלתי הוגנת במסחר
  • סימנים שמופיעים בהם ביטויים כמו:"פטנט" או "פטנט רשום"
  • סימנים שדומים או מרמזים על סמלי המדינה
  • סימנים שהם זהים או דומים לסימן מסחרי ידוע ומוכר.

מהו חוק "גניבת עין" וכיצד הוא קשור להפרת סימן מסחרי?

חוק גניבת עין הינו חוק העוולות המסחריות ולפיו, חל איסור לעוסק לגרום לכך ששירות שהוא נותן או מוצר שנמכר על ידו, ייחשבו בטעות כשירות או מוצר של עוסק אחר. החוק אף קובע, כי ביהמ"ש, יכיר בתביעת התובע רק  אם מעשי הנתבע, אכן הטעו או שעשויים היו להטעות את הצרכנים בצורה שגרמה להם לחשוב,ף כי מדובר במוצר או שירות שנמכר ע"י התובע. לא אחת היו תביעות בנושא זה, מחלוקות מסוג זה, כדאי כי יתנהלו באמצעות עורך דין לגישור, כך שהפתרון שיימצא, יהיה הולם לשני הצדדים ולא יהיה צורך בבירוקרטיה מתישה, כאשר לא תמיד ידו של התובע תהיה על העליונה בשל שופטים המעוניינים לסיים עם התביעה בדרך המהירה ביותר, אשר תשפיע לרעה על התובע.

על מנת למצוא את שביל החלב בנושאים אלה שעומדים בפני תביעה בשל עוולות מסחריות כגון גניבת עין, יש לפנות אל עורך דין המתמחה בדיני הקניין הרוחני , או עורך דין זכויות יוצרים. אחת מעורכות הדין המוכרות בתחום, הינה עורכת דין אורלי ספיר סחייק, אשר עוסקת מזה 20 שנה בתחום המסחרי והיא אף מגשרת מוסמכת. האסטרטגיות של עוה"ד סחייק, הינן מבריקות וניסיונה הרב הקנה לה שם ומוניטין רב.

עוה"ד אורלי, היא אף נוטריונית ועוסקת בתחום של גישור במשפט מסחרי, כאשר היא גישרה בין חברות ידועות בישראל. בין שאר עיסוקיה בתחום המשפט, עוסקת עוה"ד אורלי בתחומים של זכויות יוצרים, קניין רוחני, נדל"ן , לשון הרע והוצאת דיבה, דיני עבודה ועוד והיא אף מרצה בתחומים אלה.

Open chat
היי, זאת אורלי, כיצד אוכל לעזור?
דילוג לתוכן