עורכי דין קניין רוחני יש למצוא על פי המלצות ומוניטין

עולם הקניין הרוחני, הינו תחום די מורכב הכולל מגוון רב של זכויות משפטיות, פטנטים, סימני מסחר, מדגמים, זכויות מטפחים ועוד. בעת השימוש במונח "קניין רוחני" מדובר למעשה על שם כללי לאוסף זכויות שיש להגן על  כל אחת מהזכות ולכן כל תחום הינו שונה. מושג זה, נכון לנכסים ווירטואליים כאשר מי שבקיא בזכויות ודינים אלה הם עורכי דין קניין רוחני. גם פה קיימים תחומים ותת תחומים שיש להתייחס אליהם על פי כל מקרה ספציפי.

דיני הקניין הרוחני, שונים באופן מהותי מנכסי קניין רגילים {כגון דירה, רכב וכדומה}. ההגנה על הקניין הרוחני, מגנה בעיקר על אלמנטים יצירתיים ואלה שהם בעלי אלמנט מסחרי. בעידן הדיגיטאלי והאינטרנטי העתקת יצירות הפכה לקלה. לשם כך ישנו עורך דין קניין רוחני אשר תפקידו להגן על זכויות היוצרים במידה והיוצר עצמו מגלה העתקה או חיקוי.

במה עוד עוסקים עורכי דין קניין רוחני?

סופרים, כותבי מאמרים, מדענים חשופים רבות למקרים של העתקות מה שלמעשה מהווה הפרת זכויות יוצרים. בתחום עריכת הדין, ניתן למצוא עורך דין זכויות יוצרים, אשר ייעץ ללקוחותיו ויבחן את המקרה, אם אכן נגנבו הזכויות מלקוחותיו ואם מקרה זה שווה תביעה משפטית, מה גובה הפיצוי שיקבלו לקוחותיו וכדומה.

היות ונערמים בשנים האחרונות אלפי תיקים הקשורים לנושא הקניין רוחני, עורכי הדין מודעים למצבים אלה בבתי המשפט ולכן הם נוטים להציע פתרון יעל יותר כגון הליך גישור. לעיתים אותו עוה"ד הוא גם עורך דין לגישור, מה שעשוי להקל אף יותר על הלקוחות שמעוניינים לא להיחשף ולפתור את הפרת זכויות היוצרים בין הצדדים בחדר הישיבות שבו יהיו נוכחים הצדדים עם המגשר אשר יכוון וינסה להגיע להסכם מקובל על הצדים.

תעדו היטב את הליך היצירה או הסימן המסחרי בטרם תיפנו אל עורכי דין קניין רוחני

לפני שתחלו בתביעה לגבי הפרת זכויות יוצרים או קניין רוחני מכל סוג שהוא, הבטיחו לעצמכם את התיעוד שמראה כי אכן אתם בעלי הזכויות או הסימן המסחרי של החברה או בית העסק שלכם.למשל מצאו את המיילים שבהם ישנה התכתבות לגבי הליך היצירה שלכם או מול הגרפיקאי שבעזרתו הכנתם את הסמל המסחרי שלכם או אם יש לכם עסק משפחתי הקיים שנים, קל יהיה להוכיח כי הסמל המסחרי שלכם קיים מזה שנים. מי שיסייע לכם בנושא יהיה עורך דין סימני מסחר אשר בקיא היטב בחוקים הנוגעים לנושא זה.

היום תחום הקניין הרוחני התפתח וישנן  תביעות רבות בנושא ולכן לא קשה למצוא עורכי דין קניין רוחני העוסקים בתחום שנים רבות, מה שיהווה עבורכם אינדיקציה למציאה של עו"ד שהוא בעל ניסיון ומוניטין רב שנים. לפני שתגיעו אל עוה"ד אספו כמה שיותר ראיות ומסמכים המראים על הבעלות בקניין הרוחני שלכם, מה שיקל ויזרז את ההליך.

פנייה לבית משפט או שאולי גישור יהיה עדיף?

לאחר שתיעדתם את ההפרות בנושא הקניין הרוחני שבבעלותכם, לאחר שפניתם אל עוה"ד, ייתכן והוא יבחן היטב את המקרה וייעץ לכם לנסות ולבוא בדין ודברים עם הגורם המפר. גם גישור במשפט מסחרי, ניתן למצוא במקרים שבהם מעורבות חברות אשר  יש ביניהן סכסוך על רקע הקניין הרוחני, חילוקי דעות שניתן לפתור אותן בדרכי נועם ובהכוונתו של מגשר מקצועי שהוא אף עורך דין במקצועו.

בתחום ההיי טק, האפליקציות וכל מה שקשור לתחום האינטרנט, ישנן תביעות רבות, עם התפתחות האינטרנט במשך השנים. אם יש לכם תביעה כלפי אדם שהשתמש לכם ברעיון האפליקציה שיצרתם, אם אתם רואים כי קיים תוכן מועתק מהאתר שלכם לאתר של חברה מתחרה, עורך דין לדיני אינטרנט יוכל לייעץ ולסייע לכם בתחום ולבדוק אם התביעה שאתם מעוניינים לבצע, אכן קבילה על פי המקרה.

התייעצות עם מומחית בדיני הקניין הרוחני

למרות שקיימים המון עורכי דין בתחום זכויות היוצרים, הפטנטים וכל הקשור אל הקניין הרוחני, יש לנו את האפשרות למצוא את המקצועי ביותר שעוסק בתחום זה כבר שנים רבות, בעל שם ומוניטין וכן עוסק בתחום הגישור במשפט המסחרי. כזאת היא עורכת דין אורלי ספיר סחייק אשר במקצועה היא עו"ד, נוטריונית, מגשרת ומתמחה בכל הקשור למשפט המסחרי, דיני עבודה, זכויות יוצרים, דיני אינטרנט, תוכנות מחשב וסרטוני ווידאו. בין היתר, עוסקת עוה"ד סחייק גם בדיני חוזים, נדל"ן, דיני עבודה ולשון הרע.

 אם אתם מעוניינים להפוך מיזם לעסק, או שאתם מעוניינים לתבוע מתחרה על הפרת זכויות יוצרים, העתקה של סימן מסחרי , גישור בין בעלי עסקים בשל מחלוקת ועוד, עוה"ד סחייק, תשמח לייעץ ולעמוד לשירותכם.

Open chat
היי, זאת אורלי, כיצד אוכל לעזור?
דילוג לתוכן